Systém COREyoga

Systém COREyoga je ucelený koncept pro nalezení rovnováhy tělesné (svalově-fasciální) i mentální (psychosomatické), podporující zdravé držení těla a dech, aktivující hluboké svalové struktury. Prolínají se v něm prvky jógy, pilates, rehabilitačního cvičení a pohybové principy z tuzemska i zahraniční. V různém poměru se vám dostane informací, cvičení, dechové aktivace, relaxace a také meditace ve smyslu procesu vnímání svého těla. Pomáhá všem, kteří se snaží nalézt příčinu svého problému (ať už vizuální nespokojenosti, tělesného omezení či bolesti). Společně zapracujeme zejména na rozestupu břišních svalů, odstraníme bolesti zad a zaktivujeme pánevní dno.  A protože funkční pohyb je celodenní záležitost, nikoli otázka jednorázového cvičení, naučím vás používat tělo také při běžných denních činnostech. Věřím, že systém COREyoga bude dál a dál přinášet radost a zdraví ženám plánující miminko, těhotným a maminkám.

Co je CORE?

CORE je naše jádro, náš střed, který ovlivňuje každičký pohyb i statickou polohu. Tvoří jej pánevní dno, příčný břišní sval, dýchací sval – bránice a důležité svaly páteře. Jejich správné zapojení zajišťuje zdravé postavení těla (které je většinou zatížené nesprávnými pohybovými stereotypy – sezení v kanceláři, nošení dítěte na boku, jednostranné sportovní zatížení atd.).

Praktikování systému COREyoga je způsob, jak účinně a dlouhodobě zklidnit mysl, uvolnit tělo, poznat sám sebe a naučit se uvolnit stres a tenze, které se v průběhu života v našem těle hromadí. Je dokázané, že není možné efektivně zapojit CORE při negativních emocích – práci převezmou svaly povrchové, stáhnou nás, svážou nás. Pocit zdraví, sebevědomí a atraktivní vzhled spolu úzce souvisí. Lidé své tělo spíše pozorují, než by mu naslouchali. Psychika je mé velké téma, neboť bez uvolněného těla a mysli (tedy kvalitních vstupních podmínek) se potíží pohybového aparátu zbavit bohužel nemůžete.

Některé polohy těla, které jsou v systému COREyoga popsány, vychází z vývojové kineziologie, a přesně ty si ve valné většině potřebujeme osvěžit. Proto vás mimo jiné učím správně sedět, zvedat se z gauče, otáčet se pro hrnec, lehat si na podložku nebo chodit. Tak, jak to dělaly, dělají nebo budou dělat naše děti. Učím vás velmi efektivní cviky a vždy se je snažím implementovat do běžných denních činností – chceme mít radost z rodiny a koníčků, ne se stresovat neodcvičenou sérií bez konceptu, nebo ne? Pokud praktikujeme pouze statické posilování, svaly nás v každodenní dynamice nepodrží. Učím vás funkční pohyb tak, aby měl CORE neustále po celý den impuls k aktivitě.